Віктор Микита у Закарпатській облраді розповів про дороги, новий курорт і гроші

Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита у виступі перед закарпатськими депутатами під час сесії облради у четвер, 23 грудня, розповів про основні напрямки та завдання, які ставить перед собою, наголосив на підтримці Закарпаття зі сторони Києва, розкритикував обласний бюджет, а також висловив важливість облаштування нових доріг в області та акцентував на ідеї будівництва нового курорту на Боржаві, посилаючись на досвід Буковелю.

На початку виступу Віктор Микита висловив сподівання на співпрацю з депутатами і зазначив, що хоче розуміти проблеми кожного куточку краю. Стосовно напрямків роботи і першочергових завдань голова ОДА сказав «Всі ви пам’ятаєте, мабуть, хтось спостерігав, як я виступав на засіданні Кабміну і говорив про три напрямки, які я бачу на своєму трудовому шляху на цій посаді в Закарпатській області.  Перший з них це – вакцинація. Другий – «Велике будівництво». Третій – економічний розвиток».
Віктор Микита зазначив, що вважає бюджет Закарпатської області «проїданням»:  «Вивчаючи бюджет облради, ознайомлюючись, бо раніше я до цього відношення не мав, розумію, що у нас бюджет – це бюджет проїдання. На економічний розвиток там фактично нічого не закладено. Ми утримуємо дуже багато і тягнемо на спині обласного бюджету різних комунальних закладів, у тому числі, наприклад, заклади позашкільної освіти, на які ми виплачуємо 40 мільйонів і таке інше. Таким чином я не бачу в цьому бюджеті взагалі розвитку нашого краю», – сказав він у виступі перед депутатами.
Микита 
Голова ОДА підкреслив, що Закарпаття має підтримку Президента і область отримала 7 мільярдів гривень на розбудову інфраструктури і зазначив, що вважає будівництво доріг одним із пріоритетів для області.  Окремо підкреслив і проект «Мале карпатське коло».
«Можемо дуже багато чого говорити і сперечатись про те, як розподіляти кошти із центрального бюджету, із обласного бюджету, але на цей проект вже заплановано будівництво 218 км доріг і вже основна частина з цього побудована. У наступному році нам буде виділено 1,4 млрд. А що таке оцей проект? Про нього мало хто знає. «Мале карпатське коло» – проект, який сформований фактично до мене. Я говорив про маленьку Швейцарію, якщо ви пам’ятаєте, і думав, що у цьому напрямку прийдеться починати все з нуля, а ми вже маємо фактично – ще залишилися пару кроків до маленької Швейцарії», – вважає Віктор Микита.
За його словами, проект . «Мале карпатське коло» дає можливість створити ще одне шляхове сполучення зі Львівською областю і завдяки цьому Закарпаття «отримає дуже велику кількість туристів»: «Цей шлях дає сполучення між Польщею і Румунією. Ми, і я обговорив це із прем’єр-міністром, розпорядниками коштів, будемо контролювати  будівництво одного пункту пропуску з Румунією. Ми отримаємо дуже велику кількість туристів. Тому що ця дорога проходить біля Боржавського хребта,  на схилах якого в майбутньому буде гірськолижний курорт», – сказав голова ОДА.
облрада 
«І тут вам розвиток місцевих громад. Тут вам децентралізація. Завдячуючи цьому проекту ми отримуємо максимальну фінансову підтримку Пилипецької, Міжгірської, Синевирської, Колочавської, Рахівської, Буштинської і Вишківської громад. Без питань. Ми можемо виділити для них із бюджету чи державного чи з місцевого – кожному роздати на якісь місцеві дороги 100 мільйонів. Але воно не має економічного майбутнього. А коли до них приїде Буковель – я просто в інтернеті подивився – там півтора мільйона відвідало Буковель  у 2018 році. Якщо з цих півтора мільйона, які відвідають Боржаву у найближчому майбутньому,  залишить кожен тисячу гривень, скільки залишиться у місцевому бюджету громад і в обласному? От вам економічний розвиток. І ми можемо забути за ці громади, вони нас дотувати будуть», – переконаний Віктор Микита.
 Голова ОДА також попросив депутатів «не забувати про те, що ми є закарпатці,  ми є  українці, незалежно від нашого віросповідання, незалежно від того, яку політичну силу представляємо».
«Я приїхав сюди взагалі без політичного прапору. Я приїхав сюди об’єднати закарпатців. Як би воно амбіційно не звучало, але я буду займатися цим до останнього дня на цій посаді. І буду робити все для того, щоби цей край процвітав»,  – сказав депутатам Віктор Микита.
Наприкінці свого виступу голова Закарпатської ОДА згадав про екологію, звівши проблему до теми сміття: «Друге питання, над яким ми будемо працювати, це екологія. Тому що турист сюди не приїде. Ми говоримо про пункт пропуску, про румун, поляків, це курорт, –  це буде добре. Але коли вони будуть бачити, що по річках пливуть целофанові пакети і пливе воно ще й в Угорщину і нас дискредитує як європейську демократичну сучасну країну, то це неприпустимо. Ми повинні разом взятися і кожен ініціативно думати про те, що робити з нашим сміттям, яке наповнює нашу Закарпатську область. Це питання не вирішувалося взагалі ніколи. Тому прошу об’єднатися в цьому. Ми так чи інакше колись підем в забуття, а нашим дітям тут жити і творити», – сказав голова ОДА та побажав депутатам позитивного настрою і продуктивної сесії.
Фото прес-служби Закарпатської облради