Трованти - живі камені, що ростуть у Румунії

Трованти або камені, що ростуть – це унікальне природне явище. Їх неймовірність полягає в тому, що вони здатні самостійно рости, пересуватися і розмножуватися, тобто фактично виконувати всі функції живих істот.

Після дощу Трованти починають збільшуватися в розмірах. Маленький камінчик може вирости до великих розмірів, вагою в кілька тонн. Якщо його розпиляти, на зрізі видно, що у каменя не однорідна структура, а схожа на річні кільця спиляного дерева, з твердим ядром у середині. За цими кільцями можна визначити його вік.
Трованти відрізняються не тільки за формою і габаритами, але і за кольором. В основному вони мають обтічну форму без гострих кутів і складаються з різних елементів.
Вчені до цих пір сперечаються про їх класифікації, однак поки прийти до єдиної думки не можуть. З одного боку, Трованти поводяться, нехай як дивні, але все ж живі організми. З іншого боку, деякі вчені принципово не хочуть наділяти камені ознаками життя, оскільки доведеться переглядати етичність поводження з ними.
Коли Трованти після дощу починають, як гриби рости, на їх поверхні утворюються бородавчасті опуклості і теж збільшуються в своїх розмірах. Досягаючи певної ваги і розміру вони «йдуть від батьків», тобто відколюються і починають вести самостійне існування.
Внутрішня будова у них таке ж, як у батьківського каменя, з твердим ядром в центрі. Наявність цього ядра у малюків, що відкололися вчені пояснити не можуть. Чим молодше камені, тим швидше вони ростуть після дощу. З віком зростання сповільнюється.
Це ще не всі загадки. Деякі дослідники стверджують, що Трованти здатні самостійно пересуватися. А надчутливою апаратурою можна вловити їх «пульсацію».
До речі, традиційна релігія Японії Синтоїзм вже багато століть розглядає камені, як живі істоти.
Джерело

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду