Українці будуть двічі платити податки із зароблених грошей

Через законопроект про “податкову амністію”, розроблений нардепами разом з очільником парламентського фінансового комітету Данилом Гетманцевим, українцям доведеться двічі заплатити податки із зароблених грошей, повідомляють експерти.
Податок становитиме 5% за готівку і 9% – за інші активи.
Гетманцев вважає, що за час незалежності країни, багато коштів, зароблених громадянами, оминули оподаткування. Мовляв, настав час легалізувати фінансові надходження, віддавши до бюджету певну частину заробленого. Він зазначає, що так вигоду отримає як держава, так і власники активів.
Однак, експерти вважають, що законопроект досі недопрацьований, адже не прописано, які саме накопичення мають бути оприлюднені. Гетманцев також не коментує те, чому громадяни будуть змушені платити державі «данину» за легальні кошти, які в рамках «податкової амністії» будуть прирівняні до зароблених із порушенням закону.
Нагадаємо, раніше Гетманцев заявив, що податкова амністія в Україні не стосуватиметься чиновників. Він зазначив, що профільний комітет наразі працює над проєктом закону (№5153) про так звану податкову амністію, зауваживши, що амністія є добровільною, і жодних санкцій за неучасть у ній не буде. Також це не стосується легальних активів. Окрім того, до амністії допускається готівка, проте її необхідно розмістити на рахунку у банку. Посадовець зауважив, що відповідний закон – не про “амністування вкраденого”.
Також ми писали, що, за словами експертів, податкова амністія спрямована перш за все на багатих українців.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду