Українців не зобов’язуватимуть мати COVID-сертифікат

Українців не зобов’язуватимуть оформлювати сертифікат про вакцинацію від коронавірусу, вибір буде добровільним, але з ним зручніше подорожувати.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Укрінформ. 
«Нікого зобов’язувати робити ці сертифікати не будуть. Але точно з сертифікатом буде зручніше перетинати кордон, і ми відчуваємо, що така тенденція є. Сертифікат попередньо буде видаватися через додаток «Дія», попередньо ми плануємо, що його можна буде роздрукувати після проведення щеплення. І опрацьовується варіант видачі, якщо потрібно, в паперовому вигляді, наприклад через ЦНАП. Але фінальне рішення буде прийнято згодом», – сказав заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер. Він наголосив, що запровадження сертифікатів про вакцинацію не означає автоматичного відкриття країн ЄС для подорожей, оскільки «це має бути рішення саме ЄС». Втім, за словами заступника міністра, сертифікати про вакцинацію мають запрацювати вже влітку.
Наразі, як наголосив Кучер, МОЗ продовжує розробку нормативної бази, необхідної для запуску сертифікатів про проведення щеплення від COVID.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду